Může jedna věta, respektive změna postoje změnit náš den nebo možná celý život?

Máte rádi Silvestra? Trávíte ho dle svých představ a přesvědčení přesně tak, jak chcete?

Silvestr 2016 8.00 ráno SMS od kamarádky:  „Ahoj, jak se máš? Ach jo, už je tady zase ten Silvestr, nesnáším ho…hromadné opíjení na povel, já nepiju a jsem za blázna, unavenost z Vánoc atd…“ zpráva byla ve znamení stěžování si na to, jak vždy na Silvestra trpí a je ráda, když ho má za sebou a já jsem si take vzpomněla na své nelibé pocity z minulosti a na pár nevyvedených oslav….a taky jsem si uvědomila, jak jsem se v životě posunula a jak dnes SILVESTRA MILUJI….

SILVESTRA MILUJI, PROTOŽE JE PRO MĚ OSLAVOU VŠEHO, CO SE V ROCE MINULÉM POVEDLO I TOHO, CO PRO MĚ BYLO ŽIVOTNÍ ZKUŠENOSTÍ, JE PRO MĚ VYJÁDŘENÍM VDĚČNOSTI ZA ŽIVOT…..Tento den si již několik let celý rok v mysli procházím a zapisuji si chvíle, které mě v životě posunuly, i když jsem je třeba nevnímala uplně libě, zapisuji si zážitky a chvíle, které zůstaly v mém srdci a letos jsem měla i potřebu napsat zprávu nebo zavolat lidem, kteří u mě stáli, byli mi oporou….můj dík jim patřil za to, že JSOU….SILVESTR U MĚ DOMA (V DOMĚ I V MÉM VNITŘNÍM SVĚTĚ)  TANCUJE PÍSEN VDĚČNOSTI A RADOSTI ZA ŽIVOT….

….v tomto duchu jsem kamarádce odpověděla a ta mi k večeru přeposílala zprávy od dalších lidí, kteří jsou ze Silvestra otrávení a vzali si mou inspiraci k srdci, sdíleli s ní např.svá uvědomění, že mohou Bohu poděkovat třeba za to, že na své cestě potkali někoho nového, že jsou zdraví atd atd….

JAK MŮŽE PÁR SLOV ZMĚNIT HODNOTU JEDNOHO DNE? JAK MŮŽE ZMĚNA POZORNOSTI NA TO, CO VŠE JIŽ MÁME (místo toho, co ještě nemám a „nutně“ chceme) ZMĚNIT NAŠE VNITŘNÍ NASTAVENÍ? Nevadí, že již není 31.12., stale si můžeme sednout, vzít si papír a tužku a nebo si vše jen tak v duchu uvědomit – ZA CO VŠE MŮŽEME BÝT MINULÉMU ROKU VDĚČNI? Možná, stejně jako já, ucítíte příval energie vděčnosti, která zaplaví celé Vaše tělo, mysl, duši….

Když se dá takto změnit jeden den, nedá se zaměřením pozornosti na to, co již mám, změnit celý život? Každá vteřina bytí? Co mám právě ted místo toho co ještě chci?

Věřím, že ano…..Děkuji Vám…